Založ si blog

Keby som vedel, že zajtra sa svet rozpadne na kusy, aj tak by som zasadil jabloň.

Strom nemusí vedieť hovoriť, aby si povedal svoje. Aj strom, o ktorom tu dnes bude reč si povie svoje. Zasadili ho potulní sadári pred 120timi rokmi v Bošáci. Sadárov už niet, ale stará jabloň stále žije.

Hovoria o nej, že je stará a škaredá. Ako starý človek, životom doráňaný, ale napriek tomu statočný a odhodlaný ešte nejaký čas požiť. Aj táto jabloň je statočná a bojuje o svoje prežitie. „Môžeme sa od nej učiť ako sa nevzdávať a čeliť životným príkoriam.“

Prežije nás? Možno je stará a škaredá, ale je naša Slovenská, zasadená v chudobnej zemi, kde peňazí nebolo nikdy nazvyš a niet ich ani teraz, neraz ani pre ľudí, nieto pre stromy.

Chcem veriť, že tu bude ešte dlho. Môžeme jej k tomu pomôcť, netreba k tomu veľa, stačí iba hlasovať v súťaži Európsky strom roka 2018 Neuvádzate osobné údaje, hlasujete vložením mailovej adresy a následným potvrdením hlasovania z vášho mailu.

V súťaži nejde o krásu, ale o stromy s najsilnejším príbehom. Bošácka jabloň svoj silný príbeh má, a je naša, slovenská.

Hlasovať musíte za dva stromy, rozumom a srdcom. Smelo do toho, nedajme sa v hlasovaní zahanbiť pred ostatnými národmi! Hneď vedľa našej jablone súťaží aj ruský dub. Pôjdete sa naňho pozrieť? A keď náhodou nevyhráme, aspoň sme sa o to pokúsili.

Zdieľajte, bude nás viac.

Zdroj: https://www.treeoftheyear.org/ETY-2018/Stromy/Jablon-z-Bosaci.aspx

 

 „Keby som vedel, že zajtra sa svet rozpadne na kusy, aj tak by som zasadil jabloň.“

Martin Luther

Na slovíčko, vedúci online oddelenia pán Marián Niton.

12.03.2018

Nastali nám nové časy, Pravda zmenila majiteľa a je veľký predpoklad, že nastanú aj zmeny v online vydaní Pravdy. Predpokladám, že ak nastanú zmeny, budú k lepšiemu nielen pre nových majiteľov, viac »

Rodičia, starí rodičia, všetci, čo ste zo Slovenska urobili štát, za ktorý sa treba hanbiť.

09.03.2018

Zanechali ste nám neblahé dedičstvo, zničené, rozhádané, skorumpované a zúbožené Slovensko. Premárnili ste najlepšie roky svojho aktívneho života, dovolili ste mafiám bohatnúť, politikom viac »

Gabor Gal, minister spravodlivosti

Gábor Gál: Exekučná amnestia vyjde štát na desiatky miliónov

19.04.2018 13:00

Minister spravodlivosti Gábor Gál tvrdí o exekučnej amnestii, že je ako snehová guľa - čím skôr na nej nájde koalícia zhodu, tým bude pre štát lacnejšia.

mlieko, obchod, zena, mliecne vyrobky

Tri štvrtiny Slovákov pred nákupmi pravidelne porovnávajú ceny

19.04.2018 12:43

Kúpiť tovar bez porovnania cien vo viacerých obchodoch je pre väčšinu Slovákov niečo nepredstaviteľné.

Hans Asperger

Rakúsky pediater Asperger údajne spolupracoval s nacistami

19.04.2018 12:36

Lekár údajne posielal svojich pacientov do neslávne známej viedenskej kliniky Am Spiegelgrund, ktorá sa podieľala na takzvanej vedeckej eutanázii detí a usmrtila ich viac ako 789.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

Kim ustúpil. Údajne sa vzdá jadrových zbraní a nežiada odchod Američanov z Južnej Kórey

19.04.2018 12:31

Severná Kórea je údajne pripravená úplne sa vzdať jadrových zbraní a nestanovuje si za denuklearizáciu "neprijateľné podmienky".

disputator

Komu málo nikdy nestačí, ani veľa mu nebude. Slovenské príslovie

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 3115x
Priemerná čítanosť článkov: 1038x

Autor blogu

Kategórie