Založ si blog

Keby som vedel, že zajtra sa svet rozpadne na kusy, aj tak by som zasadil jabloň.

Strom nemusí vedieť hovoriť, aby si povedal svoje. Aj strom, o ktorom tu dnes bude reč si povie svoje. Zasadili ho potulní sadári pred 120timi rokmi v Bošáci. Sadárov už niet, ale stará jabloň stále žije.

Hovoria o nej, že je stará a škaredá. Ako starý človek, životom doráňaný, ale napriek tomu statočný a odhodlaný ešte nejaký čas požiť. Aj táto jabloň je statočná a bojuje o svoje prežitie. „Môžeme sa od nej učiť ako sa nevzdávať a čeliť životným príkoriam.“

Prežije nás? Možno je stará a škaredá, ale je naša Slovenská, zasadená v chudobnej zemi, kde peňazí nebolo nikdy nazvyš a niet ich ani teraz, neraz ani pre ľudí, nieto pre stromy.

Chcem veriť, že tu bude ešte dlho. Môžeme jej k tomu pomôcť, netreba k tomu veľa, stačí iba hlasovať v súťaži Európsky strom roka 2018 Neuvádzate osobné údaje, hlasujete vložením mailovej adresy a následným potvrdením hlasovania z vášho mailu.

V súťaži nejde o krásu, ale o stromy s najsilnejším príbehom. Bošácka jabloň svoj silný príbeh má, a je naša, slovenská.

Hlasovať musíte za dva stromy, rozumom a srdcom. Smelo do toho, nedajme sa v hlasovaní zahanbiť pred ostatnými národmi! Hneď vedľa našej jablone súťaží aj ruský dub. Pôjdete sa naňho pozrieť? A keď náhodou nevyhráme, aspoň sme sa o to pokúsili.

Zdieľajte, bude nás viac.

Zdroj: https://www.treeoftheyear.org/ETY-2018/Stromy/Jablon-z-Bosaci.aspx

 

 „Keby som vedel, že zajtra sa svet rozpadne na kusy, aj tak by som zasadil jabloň.“

Martin Luther

Na slovíčko, vedúci online oddelenia pán Marián Niton.

12.03.2018

Nastali nám nové časy, Pravda zmenila majiteľa a je veľký predpoklad, že nastanú aj zmeny v online vydaní Pravdy. Predpokladám, že ak nastanú zmeny, budú k lepšiemu nielen pre nových majiteľov, viac »

Rodičia, starí rodičia, všetci, čo ste zo Slovenska urobili štát, za ktorý sa treba hanbiť.

09.03.2018

Zanechali ste nám neblahé dedičstvo, zničené, rozhádané, skorumpované a zúbožené Slovensko. Premárnili ste najlepšie roky svojho aktívneho života, dovolili ste mafiám bohatnúť, politikom viac »

putin

Putin varoval Izrael pred ďalšími útokmi na Sýriu

18.09.2018 23:15

Putin zdôraznil, že izraelským útokom došlo k porušeniu sýrskej suverenity a rusko-izraelských dohôd o vyhýbaní sa stretom vojenských záujmov v Sýrii.

rohing, rohingovia, utecenci

Medzinárodný súd preveruje násilné deportácie Rohingov v Barme

18.09.2018 21:56

Súd preveruje, či by postup nemohol byť klasifikovaný ako vojnový zločin alebo zločin proti ľudskosti.

gábor gál

Europoslanci hovorili s Gálom o slovenskom právnom systéme

18.09.2018 20:37

Poslanci Európskeho parlamentu preverujú na Slovensku situáciu v oblasti bezpečnosti novinárov, ale aj korupcie a dodržiavania princípov právneho štátu.

duda

USA zvažujú trvalú základňu v Poľsku a zrušenie víz pre Poliakov

18.09.2018 20:10

V krajine síce už americkí vojaci pôsobia, nie sú tu však rozmiestnení nastálo.

disputator

Komu málo nikdy nestačí, ani veľa mu nebude. Slovenské príslovie

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 3391x
Priemerná čítanosť článkov: 1130x

Autor blogu

Kategórie