Založ si blog

Keby som vedel, že zajtra sa svet rozpadne na kusy, aj tak by som zasadil jabloň.

Strom nemusí vedieť hovoriť, aby si povedal svoje. Aj strom, o ktorom tu dnes bude reč si povie svoje. Zasadili ho potulní sadári pred 120timi rokmi v Bošáci. Sadárov už niet, ale stará jabloň stále žije.

Hovoria o nej, že je stará a škaredá. Ako starý človek, životom doráňaný, ale napriek tomu statočný a odhodlaný ešte nejaký čas požiť. Aj táto jabloň je statočná a bojuje o svoje prežitie. „Môžeme sa od nej učiť ako sa nevzdávať a čeliť životným príkoriam.“

Prežije nás? Možno je stará a škaredá, ale je naša Slovenská, zasadená v chudobnej zemi, kde peňazí nebolo nikdy nazvyš a niet ich ani teraz, neraz ani pre ľudí, nieto pre stromy.

Chcem veriť, že tu bude ešte dlho. Môžeme jej k tomu pomôcť, netreba k tomu veľa, stačí iba hlasovať v súťaži Európsky strom roka 2018 Neuvádzate osobné údaje, hlasujete vložením mailovej adresy a následným potvrdením hlasovania z vášho mailu.

V súťaži nejde o krásu, ale o stromy s najsilnejším príbehom. Bošácka jabloň svoj silný príbeh má, a je naša, slovenská.

Hlasovať musíte za dva stromy, rozumom a srdcom. Smelo do toho, nedajme sa v hlasovaní zahanbiť pred ostatnými národmi! Hneď vedľa našej jablone súťaží aj ruský dub. Pôjdete sa naňho pozrieť? A keď náhodou nevyhráme, aspoň sme sa o to pokúsili.

Zdieľajte, bude nás viac.

Zdroj: https://www.treeoftheyear.org/ETY-2018/Stromy/Jablon-z-Bosaci.aspx

 

 „Keby som vedel, že zajtra sa svet rozpadne na kusy, aj tak by som zasadil jabloň.“

Martin Luther

Na slovíčko, vedúci online oddelenia pán Marián Niton.

12.03.2018

Nastali nám nové časy, Pravda zmenila majiteľa a je veľký predpoklad, že nastanú aj zmeny v online vydaní Pravdy. Predpokladám, že ak nastanú zmeny, budú k lepšiemu nielen pre nových majiteľov, viac »

Rodičia, starí rodičia, všetci, čo ste zo Slovenska urobili štát, za ktorý sa treba hanbiť.

09.03.2018

Zanechali ste nám neblahé dedičstvo, zničené, rozhádané, skorumpované a zúbožené Slovensko. Premárnili ste najlepšie roky svojho aktívneho života, dovolili ste mafiám bohatnúť, politikom viac »

migrant, migracia, imigrant, cernoch

Na Balkáne uviazli desaťtisíce migrantov, odhaduje rakúsky expert

21.07.2018 10:35

Napriek novému presmerovaniu trás v smere do Španielska zostáva situácia na Balkáne napätá. V regióne sa nachádza zhruba 60-tisíc nelegálnych prisťahovalcov.

obchvat, Bratislava, výstavba, cesta, D4

Most cez Dunaj na obchvate Bratislavy bude nebezpečný, tvrdia vodáci

21.07.2018 10:17

Konštrukcia mosta, ktorý bude súčasťou obchvatu Bratislavy, je nebezpečná pre placov a malé lode, tvrdia vodáci. Stavebník aj úrady to odmietajú.

Za slušné Slovensko, Farská, Šeliga, úrad vlády

Publicista Hrabko: Za slušné Slovensko bude robiť niektorým politikom de facto kampaň

21.07.2018 10:13

Publicista Juraj Hrabko zhodnotil dianie na slovenskej politickej scéne. Komentoval nákup stíhačiek, prácu prokuratúry či rozhodnutie hnutia Za slušné Slovensko.

ivan korčok

Korčok bude od jesene veľvyslancom v USA

21.07.2018 09:29

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí Ivan Korčok sa stane od jesene veľvyslancom SR vo Washingtone.

disputator

Komu málo nikdy nestačí, ani veľa mu nebude. Slovenské príslovie

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 3310x
Priemerná čítanosť článkov: 1103x

Autor blogu

Kategórie